Translations by Martin Böhm

Martin Böhm has submitted the following strings to this translation. Contributions are visually coded: currently used translations, unreviewed suggestions, rejected suggestions.

17 of 7 results
47.
The default desktop environment for Kubuntu is KDE, a powerful Free Software graphical desktop environment for GNU/Linux and Unix workstations. It combines ease of use, contemporary functionality, and outstanding graphical design with the technological superiority of the Unix operating system. KDE is one of the two leading graphical desktop environments for GNU/Linux users. KDE sports an impressive array of easy to use, but powerful, graphical interface applications for users of all ages in both home and work environments. For developers, KDE provides a robust application development framework that enables rapid creation of first rate applications implementing cutting-edge technology.
2006-06-23
Standardním prostředím v Kubuntu je KDE, výkonné a svobodné grafické prostředí pro stolní počítače se systémem GNU/Linux nebo Unix. Kombinuje jednoduché ovládání, moderní funkce a vynikající grafický design s technologickými výhodami Unixových operačních systémů . KDE je jedním ze dvou hlavních grafických pracovních prostředí pro uživatele GNU/Linuxu. KDE je složeno z jednoduchých, avšak výkonných grafických aplikací pro mnohé uživatele s využitím v domácím i pracovním prostředí. Pro vývojáře KDE přináší robustní vývojové prostředí, které s pomocí nejnovějších technologií umožňuje velmi rychlé vytváření prvotřídních aplikací.
2006-06-05
Standardním prostředím v Kubuntu je KDE, výkonné a svobodné grafické prostředí pro stolní počítače se systémem GNU/Linux nebo Unix. Kombinuje jednoduché ovládání, moderní funkce a vynikající grafický design s technologickými výhodami operačních systémů Unix. KDE je jedním ze dvou hlavních grafických pracovních prostředí pro uživatele GNU/Linuxu. KDE je složeno z jednoduchých, avšak výkonných grafických aplikací pro mnohé uživatele s využitím v domácím i pracovním prostředí. Pro vývojáře KDE přináší mocné vývojové prostředí, které umožňuje rychlé vytvoření prvotřídních aplikací s pomocí nejnovějších technologií.
48.
KDE is in many ways similar to GNOME, but there are a few distinct differences which distinguish KDE as a desktop environment. KDE uses C++ at its base, with Qt (the Q-toolkit), whereas GNOME, using GTK, is written in C. KDE is the older and most widely used desktop environment, and is known to stress more the importance of features, and more recently, usability. GNOME more notoriously attempts to pride itself on simplicity and ease of use. Popular criticisms of GNOME are that it's lacking in features and applications, while it's often commented that KDE has too many features which may themselves be hard to locate.
2006-06-23
KDE je v mnohém směru podobné GNOME, ale lze najít několik zásadních rozdílů, které charakterizují KDE jako pracovní prostředí. KDE se zakladá na Qt (nástrojová sada Q-Toolkit) v jazyce C++, zatímco GNOME (a sada GTK) je napsáno v C. KDE je starší a nejčastěji používané pracovní prostředí, soustředí se více na vlastnosti a v současné době také na použitelnost. GNOME se často pyšní svou stabilitou a použitelností. Obvyklá kritika GNOME upozorňuje na nedostatek vlastností a aplikací, zatímco KDE bývá vytýkáno, že obsahuje příliš mnoho vlastností, které bývají často těžko k nalezení.
2006-06-05
KDE je v mnohém směru podobné GNOME, ale můžeme najít několik zásadních rozdílů, které charakterizují KDE jako pracovní prostředí. KDE se zakladá na C++ s Qt (soubor nástrojů Q-Toolkit), zatímco GNOME (a jeho GTK) je napsáno v C. KDE je starší a nejvíce používané pracovní prostředí, soustředí se více na vlastnosti a v současné době také na použitelnost. GNOME se často pyšní svou stabilitou a jednoduchostí. Obvyklá kritika GNOME upozorňuje na nedostatek vlastností a aplikací, zatímco KDE bývá vytýkáno, že obsahuje příliš mnoho vlastností, které bývají často těžko k nalezení.
49.
Nevertheless, KDE and GNOME respectively target different audiences, and are fundamentally different in some respects, and the question of which desktop environment is superior is inherently a subjective opinion in many ways. Because of this, to at least make a proper decision about which is more suited to yourself, it is advised that you try them both out. Thus, it is very easy to install GNOME from a Kubuntu distribution, and equally easy to install KDE from an Ubuntu setup.
2006-06-05
KDE i GNOME se nicméně snaží oslovit jiné cílové skupiny a jsou zásadně odlišné v některých oblastech. Otázka, které pracovní prostředí je lepší, je vždy spjatá se subjektivním názorem. Abyste si mohli vybrat prostředí, které je vhodné právě pro vás, doporučujeme vám je obě vyzkoušet. Nainstalovat GNOME prosředí z distribuce Kubuntu je velice jednoduché, stejně jako instalace KDE z Ubuntu.
53.
Another concern for users wanting to try Kubuntu may be that KDE will become their only desktop once it is installed. While we do indeed hope you will make KDE your desktop of choice, this is not the case; both desktop session types can be run after installing Kubuntu. Furthermore, during installation you will be given the choice of using either the GNOME Display Manager (GDM) or the K Display Manager (KDM) as login managers.
2006-06-05
Uživatelé, kteří si chtějí vyzkoušet Kubuntu, se mohou obávat, že KDE se stane jejich jediným prostředím, jakmile je nainstalováno. Ačkoli doufáme, že se KDE stane vaším oblíbeným prostředím, nenutíme vás; po instalaci Kubuntu máte na výběr obě pracovní prostředí. Můžete si dokonce během instalace vybrat, kterého správce přihlášení (KDM nebo GDM) budete používat.
54.
Either display manager will suffice, and after installation you will be able to run both GNOME and KDE session types. Feel free to try KDM. You can always switch back to GDM later if you like. The only differences are the artwork used before you log in and being able to shut down or restart your computer without logging out first. KDM only allows this from KDE, while GDM only allows it from GNOME.
2006-06-05
Kterýkoli správce přihlášení je dostačující. Po instalaci vám bude umožněno přihlásit se do GNOME i KDE. Můžete vyzkoušet například KDM. Pokud budete chtít, můžete se kdykoli navrátit ke GDM. Jedinými rozdíly jsou grafické zpracování obrazovky, která se zobrazí před vaším přihlášením, a možnost vypnout nebo restartovat počítač bez nutnosti odhlášení. KDM to umožní pouze pracovnímu prostředí KDE, zatímco GDM toto povolí jen GNOME.